Servis iPhone telefónov
Najbežnejšie opravy iPhone telefónov
iPhone Oprava - výmena dotykového skla |
iPhone Oprava - výmena sluchátka |
iPhone Oprava - výmena LCD displeja |
iPhone Oprava - výmena SIM čítača |
iPhone Oprava - výmena nabíjacieho konektora |
iPhone Oprava - výmena tlačidiel |
iPhone Oprava - výmena mikrofónu |
iPhone Oprava - výmena batérie |
iPhone Oprava - výmena krytu telefónu |
iPhone Oprava - výmena reproduktora |
iPhone Oprava po poškodení vodou |
iPhone Oprava - výmena základnej dosky |
iPhone Oprava - výmena kamery |
iPhone Oprava softvéru telefónu |
iPhone mobily
Prvý iPhone uviedla spoločnosť Apple na americký trh v júni 2007 a neskôr sa tento produkt rozšíril do Spojeného kráľovstva, Nemecka, Francúzska, Írska a Rakúska. Aj keď sa pri dizajne tohto modelu v súčasnosti mierne pousmejeme, v tej dobe predstavovalo kovové telo, intuitívne dotykové ovládanie a chýbajúca klávesnica skutočnú revolúciu v porovnaní s inými smartfónmi. Nemôžeme sa preto čudovať, že zrod iPhonu sa zaslúžil o popularizáciu inteligentných telefónov a vytiahol spoločnosť Apple na vrchol.
Kritiku sa preto výrobca pokúsil vyriešiť s ďalšou generáciou – iPhone 3G, ktorá bola predstavená 9. júna 2008 a rozšírený bol tiež zoznam krajín, v ktorých bol tento model dostupný (vrátane Česka a Slovenska). Už názov napovedá, že jednou z noviniek bola možnosť pripojenia sa na rýchlejšiu 3G sieť. Telo iPhonu 3G sa zmenilo na plastové a záujemcovia si mohli vybrať čiernu alebo bielu farbu. Najväčšou nevýhodou sa tak stala náchylnosť na poškrabanie a praskliny.
Zatiaľ čo sa iPhone 3G posunul oproti svojmu predchodcovi dizajnovo, až ďalšia generácia – iPhone 3GS z roku 2009 znamenala posun aj technologický. Zmeny nastali predovšetkým v jeho rýchlosti, čo napovedá už samotný názov, v ktorom písmeno S predstavuje slovo speed. Jednou z najväčších noviniek štvrtej generácie iPhonu sa zas stal nový retina displej a fotoaparát s bleskom a samostatne zabudovaná predná kamera. Spoločnosť nenechala nič na náhodu ani v prípade dizajnu, a tak na trh prišiel prvý iPhone pokrytý sklom spredu aj zozadu. iPhone 4S z roku 2011 síce podedil dizajn od svojho staršieho brata, no písmeno S v tomto prípade neznačilo zrýchlenie, ale zastupovalo prvé písmeno hlasovej asistentky Siri. Zlepšeniu sa opäť tešil fotoaparát, no významné zmeny predstavoval aj iOS 5 prinášajúci iCloud, iMessage a notifikačné centrum.
V roku 2012 sa svet iPhonov konečne dočkal zväčšenia obrazovky s príchodom modelu iPhone 5. Pribudla napríklad aj podpora LTE sietí, nový procesor a zmena iOS 5 na iOS 6, čo znamenalo aj vlastné Apple Maps. O rok neskôr ohlásila spoločnosť Apple hneď dve novinky – iPhone 5C a iPhone 5S. IPhone 5C síce prebral hardvér od svojho predchodcu a dostalo sa mu rôznych farebných vyhotovení, veselé farby ani nižšia cena však ešte neboli zárukou úspechu. To nemožno povedať o druhom modeli, ktorý sa síce dizajnovo nikam oproti iPhonu 5 neposunul, no obrovskou novinkou sa stal snímač odtlačku prstov na domovskom tlačidle. Aktualizácia iOS 7 znamenala zas bezdrôtový prenos súborov AirDrop alebo funkciu CarPlay.
Trend zväčšovania obrazovky nasledovali aj ďalšie modely – iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Okrem toho disponovali aj novým procesorom A8 a zväčšenou RAM na 1 GB. Rovnaký dizajn po týchto modeloch opäť zdedili obľúbené rady S, čiže iPhone 6S a 6S Plus, no tie dostali oproti klasickej verzii aj zlepšený hardvér. Skutočným míľnikom technologického vývoja spoločnosti Apple sa stal iPhone 7 a iPhone 7 Plus v roku 2016. Aj keď sa v rámci dizajnu neudiali veľké zmeny, kontroverznou sa stala nová farba Jet Black extrémne náchylná na škrabance. V tomto prípade preto radšej majiteľom odporúčame zvoliť kryt na iPhone 7 alebo 7 Plus, ktorý zabezpečí jeho maximálnu ochranu. Svet šokovalo aj odstránenie slúchadlového jacku, no pozitívom sa stala predovšetkým odolnosť voči vode. V roku 2016 sa však verejnosti dostalo aj novinky v podobe prvej generácie iPhone SE.
Rok 2017 znamenal v technickom svete predstavenie rovno troch noviniek zo smartfónovej dielne Apple – iPhone 8, 8 Plus a X. Aj keď prvé dva spomínané zostali verné klasickému iPhone dizajnu s domovským tlačidlom, iPhone X je v podstate len veľký retina displej so zaoblenými rohmi a OLED obrazovkou s funkciou na rozoznávanie tvárí.
Cestu K modelu (iPhone 12 Pro Max) vydláždilo za 5 rokov ešte niekoľko ďalších modelov, pričom každý disponoval novinkami – či už technologickými, alebo dizajnovými. Hovoríme o iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone SE, iPhone 12 mini, iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Spolu ide doposiaľ o 29 rôznych modelov smartfónov z dielne spoločnosti s jablkovým logom, z ktorých si každý našiel svojich stúpencov aj odporcov.
A teraz tu máme modely iPhone 13, menší iPhone 13 mini pre baby, iPhone 13 Pro Max ako lopata a iPhone 13 Pro.